انواع پوشش سقف ساختمان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معرفی انواع پوشش سقف به کاررفته در ساختمان

سقف پوشش بالای یک ساختمان است ، کلیه مصالح و ساخت و سازهای لازم برای پشتیبانی از آن در دیوارهای ساختمان یا در فرازها می باشد. کار آن محافظت در برابر باران ، برف ، نور خورشید ، شدت دما و باد است. سقف بخشی از پاکت ساختمان است.
ویژگی های یک سقف به هدف ساختمانی که آن را پوشش می دهد و سنت های محلی ، ساخت و ساز و مفاهیم وسیع تر ازآن مثل طراحی و معماری بستگی دارد و همچنین ممکن است توسط مقررات محلی یا ملی اداره شود. در بیشتر کشورها پوشش سقف ساختمان ها آسفالت است وآن را در درجه اول در برابر باران محافظت می کند. اما در هرصورت وجود پوشش سقف الزامی است. مانند سقف یک باغ که از گیاهان در برابر سرما ، باد و باران محافظت می کند ، اما نور را تصدیق می کند.
انواع پوشش سقف ساختمان ها در زمان قدیم کاهی، سنگی، چوبی، سفال، فلزی وقیر بوده است.
امروزه انواع پوشش سقف ساختمان زیادی وجود دارد که ممکن است از برگ های موز ، نی گندم یا گیاه دریایی گرفته تا شیشه چند لایه ، مس ، ورق های آلومینیومی و بتن قبل از ریخته گری باشد.همچنین در بسیاری از مناطق جهان ، کاشی های سرامیکی قرن ها ماده اصلی بام بوده اند . از دیگر مصالح بام می توان به آسفالت ، زمین تار ذغال سنگ ، لاستیک و کف پلی یورتان ، PVC ، تخته سنگ ، پارچه تفلون ، و زونا اشاره کرد.
Image
ساخت سقف وپوشش آن با روش پشتیبانی تعیین می شود. که بیان کننده این است که چگونه فضای زیر آن پایدار شده است . ودر برابر وزن ، حرارت ، اثرات جوی و استحکام مقاوم است و همچنین جلوه زیبایی آن نیز حائز اهمییت است . ونیز قدم ،زاویه ای است که در آن سقف از پایین ترین حد خود به بالاترین نقطه بالا می رود.
برخی از انواع سقف ها ، به منظور ایجاد ضد آب بودن و ماندگاری ، نیاز به یک زمین شیب دار دارند. انواع دیگر سقف ،در مناطق شیب دار ناپایدار هستند اما محافظت در برابر آب و هوا را نسبتا دارند. در مناطقی که باران کم است ، یک سقف تقریباً مسطح ، محافظت کافی در برابر یک ریزش گاه به گاه را فراهم می کند.همچنین لوله های تخلیه نیز نیاز به سقف شیب دار را برطرف می کنند. به فردی که در ساخت سقف تخصص دارد ، سقف ساز گفته می شود.
استحکام و دوام در پوشش سقف ساختمان جای نگرانی دارد زیرا پوشش سقف غالباً کمترین دسترسی یک ساختمان برای تعمیر و نوسازی است ، در حالی که آسیب یا تخریب آن می تواند اثرات جدی داشته باشد .عوامل اصلی تأثیرگذار بر شکل سقف ها ، آب و هوا و مواد موجود برای ساختمان سقف و پوشش بیرونی است.
پوشش سقف در قسمت فوقانی ساختمان است. یک سقف ،از ساختمان و محتویات آن در برابر اثرات هوا محافظت می کند.و سازه هایی که به پشت بام احتیاج دارند از مسکونی ترین آنها تا کلیسای جامع یا استادیوم متغیر است ،. در بیشتر کشورها یک سقف در درجه اول در برابر باران محافظت می کند. بسته به ماهیت ساختمان ، سقف ممکن است در برابر گرما ، در برابر نور خورشید ، در برابر سرما و در برابر باد نیز محافظت کند.
ساختمان هایی که دارای پوشش سقف هستند ، برای کنترل دمای داخل بسیار مناسب ترهستند. آنها همچنین فشار کمتری در سیستم ها ایجاد می کنند زیرا پوشش های منعکس کننده به کاهش مصرف انرژی کمک می کند. آنها همچنین از آسیب های شیمیایی و همچنین آسیب های جسمی یا آب جلوگیری می کنند.
آسفالت عنوان محبوب ترین پوشش سقف سازی را برای ده ها سال نگه داشته است. این مواد با دوام شامل یک زونا پایه آسفالت و فایبرگلاس است که با دانه های محافظ پوشانده شده است و به دوام اضافی می کنند و همچنین رنگ افزوده می شود. آنها به دلیل قیمت مناسب و سهولت در نصب ، در بین صاحبان خانه محبوب هستند. متداول ترین انواع آسفالت تقریبا 20 سال طول می کشد. وهمچنین با کیفیت بالاتر در دسترس است که می تواند تا 50 سال دوام داشته باشد. زونا های معماری همانطور که از همان مواد تشکیل شده اند مشابه زونا های آسفالت هستند و همچنین قابل بازیافت هستند. یک لایه اضافی در طول تولید اضافه می شود تا هم از دوام و هم زیبایی برخوردار شود. متوسط طول عمر یک بام زونا معماری 30 سال است.
عناصر طراحی انواع پوشش سقف ساختمان شامل: مواد، ساخت وساز و دوام می باشد.

درباره ما

گروه صنعتی پوشش گستر با بیش از 36 سال تجربه کار و با حضور پر افتخار در پروژه های ملی و با اجرای بیش از 170,000 متر مربع با سیستم (ziproof) و 250,000 متر مربع پروژه در حال اجرا این شرکت را به عنوان انتخاب اول مشتریان مطرح نموده است.

آخرین پروژه ها

تماس با ما

آدرس : تقاطع بزرگراه مدرس و خیابان وحید دستگردی غربی - ساختمان چوپان - شماره 219 - طبقه همکف - واحد شماره 2
 

تلفن : 

9821-88877339-400+
9821-88795161-62+

فکس : 

9821-88788149+

همراه : 

54 99 504 0912
55 37 371 0912

کد پستی :

1917715844

 

نقشه

Image
© آبان 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد پوشش گستر محفوظ می باشد . | طراحی، توسعه وراه اندازی توسط : OFOGHIT