سقف فرودگاه ها

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ویژگی های پوشش سقف فرودگاه ها

بام باعث افزایش جذابیت بصری یک ساختمان می شود ، بنابراین در هر سازه ای نقش مهمی دارد. تولید کنندگان محصولات بام و معماران در تلاش هستند تا طرح های نوآورانه و همچنین ویژگی های پایدار را در ظاهر بیرونی ساختمان به نمایش بگذارند . که درآن ساختارهای فرودگاهی مورد اهمیت می باشد.
محلول بام ، روکش و نما با استفاده از گرما و شفاف حرارتی برای مهار نور روز ، وزن سبک که سبک تر و اقتصادی تر است ، بدون نشت ، مقاومت در برابر ضربه ، می تواند به ساخت فرودگاه ها کمک کند. وهمچنین با استفاده از نور طبیعی روز و کاهش وابستگی به نور مصنوعی باشد
از آنجا که هر چه بیشتر فرودگاه ها در حال نوسازی سازه های خود هستند ، یک عامل مهم که باید در نظر گرفته شود ماده بام است که از آن ها استفاده می شود. در هنگام تصمیم گیری از مواد بام یا طراحی پوشش سقف فرودگاهها باید فاکتورهای زیادی در نظر گرفته شود. طراحی کلی هندسی یا شکل ساختمان به احتمال زیاد یکی از مهمترین عواملی خواهد بود که باید در نظر بگیرید که چه زمانی سقف را باید نصب کنیم.

Image

طراحی آکوستیک سقف فرودگاهها

فرودگاه ها معمولاً محیط هایی پر سروصدا هستند و در نتیجه ، هیچ کس نمی خواهد صدای اضافی را در داخل ساختمان ایجاد کند زیرا هواپیماها در حال فرود و برخاستن هستند. در نتیجه ، سقف باید به گونه ای طراحی شود که هر چه بیشتر صدا را به دور از داخل ساختمان دفع کند. همچنین باید عایق کافی برای جذب هرگونه صدای اضافی ناخواسته داشته باشد. در داخل ساختمان فرودگاه ، سقف باید به گونه ای توسعه یابد که هرکدام از اعلان هایی که بر روی سیستم آدرس دهی عمومی انجام می شود ، در همه زمان ها به وضوح شنیده شود.
شرایط آب و هوا نقش مهمی در فرآیند طراحی دارد.
همچنین موقعیت مکانی فرودگاه و شرایط آب و هوایی که در بیشتر سال در معرض آن قرار خواهد گرفت ، یک فاکتور اساسی برای در نظر گرفتن زمان طراحی سقف فرودگاهها است.
این که ساختمان در چه نوع شرایط آب و هوایی قرار دارد؟ اگر احتمال بارش برف سنگین وجود داشته باشد ، ساختار باید به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند وزن خود را تحمل کند. در مواردی که وزش باد شدید ، طوفان ها یا گردبادها رواج دارد ، ساختار باید قادر به تحمل این امر باشد.
آتش و سایر سیستم های ایمنی فرودگاه ها نیاز به ایجاد برخی از سیستم های ایمنی در مورد طراحی بام دارند همچنین باید از سیستم های کنترل آتش استفاده شود که در آن از مواد با دوام و مقاوم در برابر آتش استفاده شود. یکی از بهترین گزینه ها برای این کار سقف فلزی است.
با توجه به اینکه همه این روزها دوست دارند به محیط زیست بروند ، جای تعجب نیست که اکنون بسیاری از فرودگاه ها همین روند را دنبال می کنند. نصب توربین های بادی و پنل های خورشیدی در پشت بام ها، با یک سیستم ردیابی که به دنبال خورشید می باشد به کاهش کربن در فرودگاه ها کمک می کند و در عین حال به کاهش قابل توجهی صورتحساب انرژی آن ها نیز کمک می کند. نصب چراغ های آسمان روی پشت بام می تواند باعث شود تا فرودگاه ها با نور طبیعی بسیار زیادی در ساعات روز روشن شوند. کاشت یک "سقف سبز" می تواند باعث خنک شدن ساختار در داخل شود ، که باعث کاهش نیازبه سیستم های تهویه مطبوع نیز می شود.
با پیشرفت در علم ، فن آوری و روش های ساخت و ساز گزینه های انتخاب از بام فرودگاه تقریبا بی پایان است. با داشتن مصالح ساختمانی جدید و وزن سبک تر و طراحی های معماری ، سقف های فرودگاه می توانند بسیار قوی تر و بادوام تر از گذشته باشند.

درباره ما

گروه صنعتی پوشش گستر با بیش از 36 سال تجربه کار و با حضور پر افتخار در پروژه های ملی و با اجرای بیش از 170,000 متر مربع با سیستم (ziproof) و 250,000 متر مربع پروژه در حال اجرا این شرکت را به عنوان انتخاب اول مشتریان مطرح نموده است.

آخرین پروژه ها

تماس با ما

آدرس : تقاطع بزرگراه مدرس و خیابان وحید دستگردی غربی - ساختمان چوپان - شماره 219 - طبقه همکف - واحد شماره 2
 

تلفن : 

9821-88877339-400+
9821-88795161-62+

فکس : 

9821-88788149+

همراه : 

54 99 504 0912
55 37 371 0912

کد پستی :

1917715844

 

نقشه

Image
© آبان 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد پوشش گستر محفوظ می باشد . | طراحی، توسعه وراه اندازی توسط : OFOGHIT