انواع پوشش نورگیر ساختمان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انواع پوشش نورگیر ساختمان

در این مطلب میخواهیم شما را با انواع پوشش نورگیر ساختمان آشنا نماییم. پوشش نورگیر ساختمان یکی از مهمترین تجهیزات و وسایل مورد نیاز در ساختمانهای مختلف می باشد. همواره ساختن ساختمان هایی که شرایط نورگیری مناسب و خوبی داشته باشند، از نگرانی های مهندسان ساختمانی بوده است. شرکت مهندسی پوشش گستر سعی در معرفی چند نوع پرکاربرد از انواع پوشش نورگیر ساختمان را به شما دارد. در قسمتهای مختلفی از ساختمانها از نورگیر در ابعاد متنوعی استفاده می شود و بسیاری از افراد در ساختمانهای خود بجای ویترین های گوناگون از نورگیر استفاده می نمایند، به عنوان مثال یکی از انواع پوشش نورگیر ساختمان، پوشش نورگیر حبابی شکل است و کاربرد بیشتر این نوع پوشش نورگیر در فضاهایی مثل پوشش سقف استخرها، آشپزخانه، حیاط خلوت ساختمان ها و مخصوصا لابی یا سر در ورودی ساختمانها است و همچنین استفاده از نورگیر در پشت بام ها که این کار موجب تامین روشنایی مورد نیاز ساختمان ها می شود.
اجرای نورگیرهای حبابی ساختمانی در دو مرحله انجام می شود: در مرحله اول کارشناسان مجرب، ساختمان را مورد بازدید قرار می دهند و در مرحله دوم، کلاف کشی آهنی انجام می شود. نورگیرهای حبابی ویژگی های منحصر به فردی دارند که می توانیم از ویژگی های مهم آن، این است که در روز، از طریق منابع انرژی طبیعی، روشنایی تامین می شود، با نصب سیستم بازشو هوای موجود در فضای مورد نظر تهویه می شود و با ایجاد کردن خروجی متناسب با سیالات، آب بندی سازه کاملا انجام می شود.
نورگیر تهویه ای، نورگیر لوله ای، نورگیر ثابت، نورگیر پلیمری محدب، نورگیر هرمی ساختمان و نورگیر طاقی هم از انواع دیگر نورگیر ساختمان هستند.

انواع پوشش نورگیر ساختمان

انواع پوشش نورگیر ساختمان
 نورگیر طاقی بیشتر مورد استفاده ساختمانهای غیر مسکونی است، نورگیر هرمی که با توجه به شکل آن نام گرفته است، چارچوبی با سطوح شیبدار و قاعده افقی دارد. در ساخت نورگیر پلیمری محدب از پلاستیک قوی استفاده شده است و نور خورشید هنگام برخورد به آن به صورت یکسان همه جا پخش می شود. نورگیر تهویه ای مورد استفاده در بالای آشپزخانه و سرویس بهداشتی است و نورگیر لوله ای در روی بام ها که امکان نصب نورگیرهای ثابت یا تهویه ای وجود ندارد، استفاده می شود.
اسپیسر امگا : اسپیسر امگا یا همان فاصله انداز میتواند به دوحالت آلومینیومی به ضخامت 4 میلی متر و یا گالوانیزه بدون رنگ به ضخامت 1.25 میلی متر تولید شود و به وسیله ی پیچ های سرمته خودکار و پرچ برروی لایه اول و دوم اجرا شود.
لایه سوم : ترمال یا همان پد عایق حرارتی به همراه کلیپ پانل
ترمال یا همان پد عایق حرارتی از تبادل حرارت جلوگیری می کند و در واقع نقش جدا کننده لایه های بالایی از لایه های پایینی را دارد.
کلیپ پانل پایه های نگهدارنده پروفیلهای زیپ پانل هستند و می توانند در سیستم مورد استفاده قرار بگیرند.
لایه چهارم : عایق
عایق مورد استفاده در سیستم زیپ پانل ، معمولا پشم سنگ است که این پشم سنگ به صورت پشم سنگ تخته ای و یا پشم سنگ رولی استفاده میشود ولی در پاره ای از موارد نیز می توان در سیستم زیپ پانل بسته به نوع کاربری آن از ،پشم شیشه ، پلی اورتان ، پلی استایرن و... به صورت جداگانه و یا مختلط استفاده نمود.
لایه پنجم : پروفیل های زیپ پانل
پروفیل های زیپ پانل معمولا به دو روش نرمال(موازی ) و مخروطی تولید میشوند. پروفیل های نرمال با عرض های 400-425-460 میلی متر و با ارتفاع 65 میلی متر و پروفیل های مخروطی ( کونیک ) با حداقل عرض 250-450 میتوانند تولید شوند.
متریال های قابل استفاده برای پروفیل های زیپ پانل میتواند به دو صورت ، ورق گالوانیزه رنگی به ضخامت های 0.5 تا 0.7 میلیمتر و ورق آلومینیوم 0.7 تا 1.2 میلی متر فرمینگ شوند.
 

درباره ما

گروه صنعتی پوشش گستر با بیش از 36 سال تجربه کار و با حضور پر افتخار در پروژه های ملی و با اجرای بیش از 170,000 متر مربع با سیستم (ziproof) و 250,000 متر مربع پروژه در حال اجرا این شرکت را به عنوان انتخاب اول مشتریان مطرح نموده است.

آخرین پروژه ها

تماس با ما

آدرس : تقاطع بزرگراه مدرس و خیابان وحید دستگردی غربی - ساختمان چوپان - شماره 219 - طبقه همکف - واحد شماره 2
 

تلفن : 

9821-88877339-400+
9821-88795161-62+

فکس : 

9821-88788149+

همراه : 

54 99 504 0912
55 37 371 0912

کد پستی :

1917715844

 

نقشه

Image
© آبان 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد پوشش گستر محفوظ می باشد . | طراحی، توسعه وراه اندازی توسط : OFOGHIT